Сайт переїхав на новий домен teclub.com.ua

 

1
Меню
Турніри
Розсилка
Введіть свій e-mail

Баскетбольный блог
Нобелевские премии
В этот день – 7 октября
Родились:

Скончались:

База питань

Кубок Західної України. Тернопіль (10-11.05.2008)

Редактори: Олександр Немировський, Володимир Печерога, Руслан Горусєв, Михайло Пруцаков (команда “Rаra Avis”, Київ); тестування: команда «Дальше Некуда» (Київ)

тур 1 | тур 2 | тур 3 | тур 4 | тур 5

Тур 3

Питання 1. Свого часу жартівники твердили (втім, без особливих на те підстав), що порядкові номери нових моделей автомобілів ГАЗ відповідають номерам… Чого?

Відповідь. З'їздів КПРС.
Залік: за ключовим словом “з’їзд”
Коментар. Насправді відповідність між роками випуску автомобілів ГАЗ-21, ГАЗ-22, ГАЗ-23 і ГАЗ-24 і роками проведення з'їздів КПСС з відповідними порядковими номерами надто умовна.
Джерела. 1) Док. Фільм <Дави на ГАЗ>/канал <РТР планета>, 14.11. 2007
2)http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D1%8A%D0%B5%D0%
B7%D0%B4_%D0%9A%D0%9F%D0%A1%D0%A1
3)http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D0%90%D0%97-24
Автор: Руслан Горусєв (Київ)

Питання 2. Після «революції троянд» в Грузії журналісти намагалися давати аналогічні назви новітнім революціям інших країн. Так, українську революцію журналісти попервах називали каштановою, а киргизьку – тюльпановою. Стаття у журналі «Комерсант» про плани виступу киргизьких опозиціонерів називалася відомим висловом, до першого слова якого була додана назва тканини. Спробуйте відтворити назву статті українською мовою.

Відповідь: Тюльпан або пропав
Джерело: http://www.kommersant.ru/doc.html? docId=557196
Автор: Михайло Саліханов (Кривий Ріг – Київ)


Питання 3. За часів Київської Русі це місто було селом, мешканці якого займалися рибальством і ще одним промислом. А в оповіданні Леоніда Каганова «Сірусянка» зоопарк цього міста є найбільшим у Галактиці. Назвіть це відносно невелике місто.

Відповідь: Бобруйськ
Коментар: згадати: «В Бобруйськ, тварино!»?; сучасне населення Бобруйська - 221 тисяча, а займалися бобровим промислом.
Джерела:http://lleo.aha.ru/arhive/fan2006/sirius.shtml
http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%BE%D0%B1%D1%80%
D1%83%D0%B9%D1%81%D0%BA
Автор: Ігор Волобуєв (Донецьк).


Питання 4. В одній фантастичній повісті у героя перед подорожжю у космос були виявлені на одязі і взутті мікроби тифу, паратифу, дизентерії, грипу, коклюшу, туберкульозу, сибірської виразки, анаероби стовбняку, зворотної пропасниці, ящура, сказу, віспи тощо. Назва цього розділу співпадає з назвою частини іншого твору, написаного більш ніж за 6 століть до цього. Як же називався розділ?

Відповідь: «Чистилище»
Коментар: герой мав стерилізуватися перед подорожжю.
Джерело: О. Бєляєв «Зірка КЕЦ», Данте Аліг’єрі «Божествена комедія»
Автор: Ілля Кривохатько

Питання 5. 1899 року був вчинений замах на австрійську імператрицю Єлизавету Баварську, коли вона підіймалася на корабель. Убивця скористався тонким і довгим стилетом, влучивши імператриці просто в серце. Після такого поранення людина миттєво стікає кров'ю, проте Єлизавета змогла зробити кілька десятків кроків і померла, так і не зрозумівши, що, власне, з нею відбулося. Назвіть те, завдяки чому сталося це диво.

Відповідь: Корсет
Коментар: Тугий корсет частково перекрив кровообіг.
Джерело: http://en.wikipedia.org/wiki/Elisabeth_of_Bavaria
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_unusual_deaths
Автори: команда «Паритет» (Київ)


Питання 6. Увага, в питанні слова «АЛЬТИСТ» і «ДАНИЛОВ» замінюють інші слова.
Знайомий автора питання деякий час працював АЛЬТИСТОМ ДАНИЛОВИМ. У АЛЬТИСТА ДАНИЛОВА був колега - АЛЬТИСТ Валєра, що працював, як це не дивно, АЛЬТИСТОМ. У повісті якого письменника з'явився АЛЬТИСТ ДАНИЛОВ?

Відповідь: Успенського (Едуарда Успенського)
Коментар: на новорічних виставах знайомий автора грав Крокодила Гену. Виявляється, в Успенського був ще й Крокодил Валєра.
Джерело: 1.http://sashka.iatp.org.ua
/sashka/uspensky/chebur8.htm 2. ЛНА
Автор: Микола Легенький (Київ-Мінськ)


Питання 7. Фільм «Біла пустеля» 1958 року, що розповідав про життя канадської тундри, отримав чимало нагород як кращий документальний фільм. Але саме цей фільм став джерелом міфу, що згодом ліг в основу відомої комп'ютерної гри 1991 року. Назвіть головних героїв цього міфу.

Відповідь: лемінги
Коментар: на базі фільму виник міф про масове самогубство лемінгів. Насправді до періодичних міграцій, що призводять до загибелі гризунів, схильні тільки норвезькі, але не канадські лемінги. Гра «Lemmings» заснована на цьому ж міфі.
Джерела: http://ru.wikipedia.org/wiki/Lemmings
http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%B5%D0
%BB%D0%B0%D1%8F_%D0%BF%D1%83%D1%81
%D1%82%D0%BE%D1%88%D1%8C
Автор: Михайло Пруцаков (Київ)


Питання 8. Цитата. «Як це збуджує – отримати на руки справжню кризу, після того, як половину політичного життя ти провела у нудних проблемах на кшталт охорони довкілля!» Ця фраза з'явилася у зв'язку з подіями навколо географічного об'єкту. Назвіть цей об'єкт.

Відповідь: Фолклендські острови
Залік: Мальвінські острови
Коментар: автор фрази – Маргарет Тетчер.
Джерело: «50 знаменитых операций спецслужб», Харьков, «Фолио», 2004, С.418.
Автор: Володимир Печерога (Київ)

Питання 9. Нещодавно в одній з країн Азії захисники прав тварин досягли значного успіху, через що деякі люди втратили свою прадавню професію. Інакше й бути не могло, адже вони постійно лупцювали на репетиціях своїх підопічних. Назвіть інструмент, яким вони для цього користувалися.

Відповідь: флейта
Залік: дудка
Коментар: мова йде про заклинателів змій
Джерело: http://turistua.com/news/5947.htm
http://extreme.megatis.ru/2_19328.html
Автор: Дмитро Некрилов, Київ


Питання 10. На думку письменника Свірського, подих «відлиги» став помітний 1954 року на другому з'їзді радянських письменників. Так, у фойє палацу, де відбувався з'їзд, висів дружній шарж на Корнія Чуковського, якого за сталінських часів переслідувала офіційна критика. Шарж був підписаний неологізмом, що починався літерами Н, А, Ш. Відтворіть підпис повністю.

Відповідь: «нашдодир».
Джерело: Григорий Свирский «Герои расстрельных лет»
Автор: Дмитро Гіленко (Київ)


Питання 11. У серії комп'ютерних ігор Fallout дія відбувається у світі, що постраждав від ядерної і біологічної війни. Основою тваринництва там є браміни – різновид великої рогатої худоби. Браміни мають таку ж особливість що й офіційний - з XV сторіччя - символ Священної Римської Імперії. Назвіть цю особливість.

Відповідь: двоголовість
Залік: дві голови
Коментар: Двоголовий орел був символом також і Священної Римської Імперії.
Джерела:
1) Серія комп'ютерних ігор Fallout
2) http://ru.wikipedia.org/wiki/Двуглавый_орёл
Автор: Олександр Вишенський (Київ)


Питання 12. Увага, в питанні є заміни!
Один з перших КУБІВ був створений у 1492 році мешканцем Нюрнберга. Журнал GEO стверджує, що тим самим цей мешканець зробив великий внесок у, так би мовити, розширення середньовічної свідомості, і тому його можна називати “першим КУБІСТОМ”. Втім, зараз стають все популярнішими якраз запеклі супротивники КУБІЗМУ. Напишіть слово, яке ми замінили словом КУБ.

Відповідь: глобус.
Коментар. 1492 року Мартін Бехайм створив знаменитий глобус - це новий погляд на Землю як на єдине ціле, і тому журнал GEO називає Бехайма <першим глобалістом>. В наш час антиглобалісти проводять акції протесту по всьому світу.
Джерело. Журнал "GEO". 2006. № 8, с. 134-135, стаття "Потому что круглая Земля".
Автор: Руслан Горусєв (Київ)


сезон 2009/20010
Що? Де? Коли? Чемпіонат
після -го етапу
1.


Що? Де? Коли? Кубок
після -го етапу
1.


 
Rambler's Top100