Сайт переїхав на новий домен teclub.com.ua

 

1
Меню
Турніри
Розсилка
Введіть свій e-mail

Баскетбольный блог
Нобелевские премии
В этот день – 1 октября
Родились:

База питань

Кубок Західної України. Тернопіль (10-11.05.2008)

Редактори: Олександр Немировський, Володимир Печерога, Руслан Горусєв, Михайло Пруцаков (команда “Rаra Avis”, Київ); тестування: команда «Дальше Некуда» (Київ)

тур 1 | тур 2 | тур 3 | тур 4 | тур 5

Тур 4

Питання 1. На сайті «Жаб’яче царство» наведені різні слова, що відповідають тематиці сайта. Назвіть людину, чиє прізвище наводиться там як синонім богатиря.

Відповідь: Жаботинський.
Коментар: найвідоміший український штангіст.
Джерело:http://kurnozhki.narod.ru/zhaba/zhabizr.htm
Автор: Ігор Волобуєв, Донецьк.


Питання 2. Хоча цей топонім дуже відомий, його походження досі викликає дискусії серед фахівців. За однією гіпотезою, він має індоєвропейський корінь ulu – «обертати», що підтверджується округлістю обрисів самого об'єкту. Інший підхід проводить аналогії з Гімалаями через схожий корінь «алайа», що на санскриті означає «обитель». Найпопулярніша версія приписує назві об’єкту спорідненість зі словом «лампа». Назвіть цей об'єкт.

Відповідь: Олімп
Джерело:http://www.rusnauka.com
/8._NPE_2007/Istoria/20959.doc.htm
Автор: Максим Перов


Питання 3. На початку дев'яностих років минулого століття футболіст Клас Інгесон, керуючи автомобілем, не зміг уникнути зіткнення, в результаті чого отримав зсув шийних хребців. Після аварії Інгесон здобув прізвисько – ІКС. До речі, ІКСИ є причиною того, що у автомобілів СААБ зміцнене лобове скло. Назвіть роман 1923 року, у якому ІКС є одним із головних героїв.

Відповідь: «Аеліта».
Коментар: ІКС – ЛОСЬ; Інгесон зіштовхнувся з лосем і отримав відповідне прізвисько. У СААБах зміцнюють скло, щоб тіло лося не потрапило до салону; інженер Лось – герой роману Олексія Толстого.
Джерела: http://www.sport.gornet.ru/modules.php?
name=News&file=article&sid=3463
http://ru.wikipedia.org/wiki/Аэлита(роман)
http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9B%D0%BE%D1%
81%D0%B8%D0%BD%D1%8B%D0%B9_%D1%82%D
0%B5%D1%81%D1%82
Автор: Ігор Волобуєв, Донецьк.


Питання 4. Біографи Девід і Стефен Ховарди пишуть, що спочатку цей короткий текст виглядав дещо інакше. Спочатку прізвище вирішили замінити на назву країни. Після цього з'ясувалося, що слОва «певен» немає в словнику, і воно було також замінене. Остаточний варіант побачив світ об 11.35. Назвіть географічний об'єкт, неподалік від якого це відбулося.

Відповідь: Трафальгар (мис Трафальгар)
Коментар: початкова редакція відомого сигналу Нельсона: «Нельсон певен, що кожний виконає свій обов’язок». Остаточна: «Англія очікує, що кожний виконає свій обов’язок».
Джерело: Джон Фоли «Энциклопедия знаков и символов», М. «Вече», 1996 г., 121.
Автор: Володимир Печерога (Київ)

Питання 5. Наприкінці 1652 року голландський флот адмірала Тромпа завдав поразки англійській ескадрі. За легендою, після бою Тромп повісив на щоглі певний предмет, на знак того, що він вичистив Ла-Манш від ворогів. Майже на сто років раніше цей предмет став одним з атрибутів служби в одному війську. Назвіть це військо.

Відповідь: опричники.
Залік: опричнина, опричне військо
Коментар: Тромп повісив на щоглі мітлу. Опричники мали при сідлі голову собаки і мітлу, що означало собачу відданість цареві і те, що вони виметуть зраду з царства Івана Грозного.
Джерела: Б.Л. Монтгомери «Краткая история военных сражений». - М.: Центрполиграф, 2004, с. 221.
http://www.wikiznanie.ru/ru-wz/index.php/%d0%9e%d0%bf%d1%80%d0%
b8%d1%87%d0%bd%d0%b8%d0%bd%d0%b0
http://alexgbolnych.narod.ru/sweetman/02.htm
http://ushakov.doco.ru/?id=717086338
Автор: Денис Курінний, Київ.


Питання 6. Згідно з опитуванням, яке проводилося серед британських школярів 1995 року, три перших місця серед найбільш популярних книг посідають «Аліса в Країні Чудес», «Острів скарбів» та «Пригоди Олівера Твіста», що цілком логічно. Але цікаво, що четверте місце посідає книга, перекладена з голландської. Назвіть цю книгу.

Відповідь: «Щоденник Анни Франк»
Джерело: газета «Первое сентября» № 91 - 2001 г. «Книги уходят в прошлое? Как бы не так».
Автор: Ігор Гіленко


Питання 7. Якось у другій половині 19 сторіччя петербуржці одного й того ж весняного дня могли спостерігати два вбивства. В одному випадку на місці загинуло четверо людей. В іншому власне вбивства лише починалися, але відомо, що з ранку до вечора загинуло близько двохсот людей. В обох випадках ключовими фігурами були два родичі. Назвіть їх.

Відповідь: Петро I і Олександр II
Залік: за іменами, у будь-якому порядку.
Коментар: картина Василя Сурикова «Утро стрелецкой казни» була виставлена в Санкт-Петербурзі в день вбивства Олександра II – 1 березня 1881 року.
Джерело: стаття «Василий Суриков: затмение сердца», в журнале «Караван Украина», декабрь 2007 г., С.270.
Автор: Ольга Резницька (Київ)


Питання 8. Увага, у запитанні є заміни.
Розповідаючи про першу зустріч Едуарда Тюдора і Тома Кенті, автор пише: "Хвилину ІВАН-ЦАРЕВИЧ дивився на ІВАНА-ДУРНЯ з поважною замисленістю". ІВАН-ЦАРЕВИЧ є назвою відомої казки. Напишіть два слова, які ми замінили на ІВАН-ДУРЕНЬ.

Відповідь: Маленький жебрак.
Коментар: а ІВАН-ЦАРЕВИЧ – звісно «Маленький принц»
Джерело:
1) Антуан де Сент-Екзюпері. «Маленький принц», будь-яке видання.
2) Марк Твен. "Принц і жебрак", будь-яке видання.
Автор: Сергій Хлопяк (Київ)


Питання 9. Жартівливе дослідження стверджує, нібито символом столиці цієї азіатської держави є сумчаста тварина, що відбилося і в назві столиці. Назвіть цю державу.

Відповідь: Малайзія.
Коментар: коала – нібито символ Куала-Лумпура
Джерело: «Бесэдер», № 713
Автор: Ігор Волобуєв, Донецьк.


Питання 10. За однією з версій, у 13 сторіччі португальський король Альфонс III додав до традиційного португальського прапора з п’ятьма щитами "червоне облямування із золотими зАмками". Так він символізував союз, що утворився після одруження короля з дочкою монарха однієї з європейських держав. Назвіть точно цю державу.

Відповідь: Кастилія
Незалік: Іспанія (як держава, Іспанія з’явилася у 15-му сторіччі в результаті унії Кастилії та Арагону).
Коментар: Країна замків
Джерело: Иванов К. А. Флаги государств мира, с. 93, М. - видавництво
"Транспорт", 1971
Автор: Олексій Андрусенко (Київ)


Питання 11. Назва однієї з серій серіалу "Доктор Хаус" фонетично відрізняється від знаменитої фрази англійського класика лише одним звуком, вимовленим двічі. Скажіть, яку хворобу виявляли герої серіалу?

Відповідь: сухоти (туберкульоз)
Коментар: Якщо класик, та ще й англійський, то це Шекспір і “Гамлет”. "Туберкульоз або не Туберкульоз" (TB or Not TB, «ті-бі ор нот ті-бі»).
Джерело:згаданий серіал, 3 Сезон, 4 серія. http://infostore.org/info/3949528
Автор: Антон «Korvin» Ткачов (Київ)


Питання 12. У радіовиступі, який сповіщав про початок Великої Вітчизняної війни, Молотов серед міст, що зазнали бомбардування, згадав лише одне місто на території Російської Федерації. Назвіть це місто.

Відповідь: Севастополь.
Коментар: до 1954 р. Севастополь входив до складу РРФСР.
Джерело: «Правда». 23 июня 1941 года
Автор: Команда «Золотий лев» (Київ)

 


сезон 2009/20010
Що? Де? Коли? Чемпіонат
після -го етапу
1.


Що? Де? Коли? Кубок
після -го етапу
1.


 
Rambler's Top100