Сайт переїхав на новий домен teclub.com.ua

 

1
Меню
Турніри
Розсилка
Введіть свій e-mail

Баскетбольный блог
Нобелевские премии
В этот день – 1 октября
Родились:

База питань

Кубок Західної України. Тернопіль (10-11.05.2008)

Редактори: Олександр Немировський, Володимир Печерога, Руслан Горусєв, Михайло Пруцаков (команда “Rаra Avis”, Київ); тестування: команда «Дальше Некуда» (Київ)

тур 1 | тур 2 | тур 3 | тур 4 | тур 5

Тур 5

Питання 1. Автор питання побачив анонс: «Армрестлінг. Кубок світу-2007. Професіонали…» Далі йшли два слова, властиві турніру саме з цього виду спорту. Автор одразу згадав бачену ним колись схему Куликовської битви, на якій ці два слова стояли одразу за ще одним словом. За яким?

Відповідь: полк.
Коментар: «полк правої руки», «полк лівої руки»
Джерело: телепрограма ТК «Мегаспорт», 22.12. 2007 р.
Автор: Олександр Карачунський (Київ)


Питання 2. У 1821 року П’єр-Жан Беранже був притягнутий до суду за видання збірки сатиричних пісень і засуджений до трьох місяців ув'язнення. Невдовзі після цього він надрукував ті самі пісні ще більшим накладом, але цього разу суд не знайшов у діях поета складу злочину. Додамо, що обсяг екземплярів нового видання був значно більший, аніж у попереднього. Так що ж це було за видання?

Відповідь: судові протоколи
Залік: за сенсом (стенограми судових засідань, тощо)
Коментар: Беранже надрукував офіційну стенограму судового засідання, на якій, природно, оголошувались усі крамольні тексти.
Джерело: Аркадий Ваксберг. Не продается вдохновенье. - М. "Книга", 1990 г. - с. 33-34
Автор: Олександр Немировський (Київ)


Питання 3. Коментуючи результати виборів 2006 року до Верховної Ради для різних партій, журналісти каналу ICTV [Ай-сі-ті-ві] назвали несподівано низький результат блоку «Наша Україна» «холодним душем». А яке слово з семи літер було вжите в цьому ж репортажі по відношенню до блоку «Пора-ПРП»?

Відповідь: нокдаун
Незалік: нокаут (тут не 7, а 6 літер)
Коментар: лідер блоку «Пора-ПРП» – відомий боксер Віталій Кличко. Блок набрав менше 3% і до ВРУ не потрапив, але мав час, щоб прийти до тями і спробувати ще раз.
Джерело: Програма «Факти» від 02.04. 2006 г.
Автор: Михайло Саліханов (Кривий Ріг – Київ)


Питання 4. Цей будинок, зведений на честь перемоги у війні 1812 року, бачив багато, у тому числі й двох людей з однаковим прізвищем. 1867 року всередині будинку в присутності 12 тисяч людей блискуче виступив перший, а десь у 20-30-х роках ХХ століття повз будинок пронесли другого. Назвіть тих двох, які стали випадковими свідками другої події.

Відповідь: Азазелло, Маргарита
Коментар: 1867 р. в Манежі концертував Гектор Берліоз. Друга подія – похорон голови МАССОЛІТУ Берліоза. Події роману Булгакова відбуваються приблизно у 1935 році.
Джерела: 1) М. Булгаков «Мастер и Маргарита»
2) http://ru. wikipedia. org/wiki/%D0%9C%D0%B0%D0%BD%D0%B5%D0%B
Автор: Іван “Wind” Дармороз (Київ)

Питання 5. У серіалі "Доктор Хаус" головний герой, бажаючи виявити причину отруєння, уточнив у помічника, якого відтінку ВОНИ були - як акторка Холлі Беррі або як співачка Бейонс Ноулз? В результаті діагноз був поставлений точно, а пацієнта вдалося вилікувати. Скажіть, якій хімічній речовині ВОНИ дали назву?

Відповідь: мурашина кислота
Коментар: Характеристика - конкретний відтінок коричневого кольору. Різні види мурах мають різне забарвлення, і водночас виділяють, кусаючи, різні отрути. Щоб призначити правильне лікування, потрібно було точно знати, до якого виду належали мурахи, що покусали пацієнта.
Джерело: "Доктор Хаус", другий сезон, серія 15
Автор: команда «Наутілус» (Київ)


Питання 6. На сучасному прапорі цієї країни зображений, як це не парадоксально, Георгіївський хрест - одна з найвищих британських військових відзнак, якими нагороджуються цивільні за хоробрість в бою. Королівський декрет від 28 грудня 1943 року пов’язує нагородження з великою відвагою і мужністю, що виявили жителі під час Другої світової війни. Назвіть цю країну.

Відповідь: Мальта
Коментар: Дивно, що хрест не мальтійський.
Джерело: Иванов К. А. Флаги государств мира, с. 93, М. – видавництво "Транспорт", 1971
Автор: Олексій Андрусенко (Київ)


Питання 7. У мемуарах одного з колишніх в'язнів Освенціму йдеться про передумови зародження нацизму і життя у концтаборі. Там є такі рядки: «Я слухав Моцарта, … читав Шіллера, і не міг собі уявити, що їхній народ зміг скоїти таке. В мене немає фантазії ІКСА, щоб уявити ІГРЕК, але це було саме воно». Напишіть слова, які ми замінили на ІКС та ІГРЕК.

Відповідь: Данте, пекло.
Залік: У будь-якому порядку.
Коментар: фашизм зародився все ж таки в Італії
Джерело: Адольф-Карл Ейхман, мемуари.
Автор: команда “Катана Оккама”, Київ


Питання 8. Цей чоловік помер у віці 88 років. В 48 років він був учасником антарктичної експедиції. Піку своєї кар'єри він досяг у 33 роки. А що стало цим піком?

Відповідь: Еверест
Залік: Джомолунгма, Сагарматха. Сходження на Еверест (Джомолунгму, Сагарматху)
Коментар: висота Евересту 8848 метрів.
Джерела: 1. http://www. peoples. ru/sport/mountaineer/edmund_hillary/
2www.novoteka.ru/r/Accidents.Obsequies?lastdate=/2008-01-11.
3www.cultinfo.ru/fulltext/1/001/008/118/990.htm.
Автор: Дмитро Демаш («6 БК», Київ)


Питання 9. У нас ЇХ практично не було, а в Америці ВОНИ «вимерли» 40 років тому. Підлітки вважали ЇХ ідеальним варіантом для романтичних побачень, а працювати ВОНИ могли тільки в певні години доби. На сайті membrana.ru стверджується, що в наш час ВОНИ воскресають на порожньому місці. Назвіть ЇХ двома словами.

Відповідь: автомобільні кінотеатри
Залік: Drive-in theater, автомобільне кіно, за словами авто (машина) та кіно.
Коментар: автокінотеатр під відкритим небом може працювати тільки в темний час доби. Для організації такого кінотеатру потрібне порожнє місце для великої кількості машин.
Джерело:http://www.membrana.ru/
articles/simply/2006/04/28/194600.html
Автор: Михайло Саліханов (Кривий Ріг – Київ)


Питання 10. Наприкінці 18 сторіччя в Пермі виник новий цвинтар. З цієї нагоди за ініціативою місцевої влади річка Акунька, що відокремлювала місто від кладовища, отримала нове ім'я. Яке?

Відповідь: Стікс
Коментар: на честь міфологічної ріки.
Джерела:
1)http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D1%82%D0%B
8%D0%BA%D1%81_%28%D1%80%D0%B5%D0%BA%D
0%B0%2C_%D0%BF%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%B
E%D0%BA_%D0%95%D0%B3%D0%BE%D1%88%D0%B
8%D1%85%D0%B8%29
2)http://www.perm1.ru/run/Kl9HotDEux.html?
scenary=fT4wgks29D&sdo=h1JmXYBgpe
Автор: Володимир Печерога (Київ)


Питання 11. Командам видається роздатковий матеріал.
Яку тварину зображено на обкладинці книги Скотта Греннємана "Don't click on the blue e" ["Дон'т клік он зе блу і]?

Відповідь: лисиця
Коментар: книга присвячена проблемам переходу з браузера Internet Explorer (емблема – блакитна літера «е») на Firefox, емблемою якого є маленька лисичка.
Джерело: http://intlstore.mozilla.org/product_info.php? products_id=62
Автор: Микола Легенький (Київ-Мінськ)


Питання 12. У повісті Олександра Бєляєва "Аріель" головний герой здобуває здатність до левітації, але змушений приховувати це. Він бере участь у змаганнях з легкої атлетики і здебільшого перемагає, оскільки може за власним бажанням змінювати свою вагу. Однак, бажаючи повною мірою відчути радощі перемоги, а також щоб його не викрили, герой повертав своєму тілу нормальну вагу у тих випадках, коли з ним робили дещо. А що саме робили?

Відповідь: носили на руках. (Вітаємо переможців турніру!)
Залік: качали, підкидали угору.
Джерело: повість Олександра Бєляєва "Аріель";
Автор: команда "Активний опір" (Київ)

 


сезон 2009/20010
Що? Де? Коли? Чемпіонат
після -го етапу
1.


Що? Де? Коли? Кубок
після -го етапу
1.


 
Rambler's Top100